Most na Waryńskiego

Most na Waryńskiego
Lata 70. Rys. inż. A. Milkowski. Sensowna lokalizacja trasy mostowej (zmieniona przez Zaleskiego)

niedziela, 20 marca 2016

Tax Freedom Corp
Moja wersja (nawiązująca do poprzedniego wpisu):

Czym jest tax-freedom.com? Globalną organizacją umożliwiającą obywatelom całego świata tarczę podatkową chroniącą przed nadmiernym fiskalizmem państwa.

Płacisz VAT? Nie musisz. Wystarczy, że wypełnisz deklarację online (link) i zostaniesz obywatelem naszego wirtualnego państwa. W twoim życiu nic się nie zmieni: nadal będziesz mógł zamawiać online domowe zakupy. Na zawsze pożegnasz się tylko z płaceniem 23% za paragon z kasy fiskalnej, który dotychczas przywoził ci kurier wraz z zakupami.

Po złożeniu deklaracji wyślemy ci także kurierem bezpłatny token. Gdy potwierdzisz podpisem jego odebranie, będziesz mógł wystąpić do swojego pracodawcy z wnioskiem o zastosowanie wyłączenia z naliczania składek ubezpieczeniowych i zaliczek na podatek dochodowy od twojego wynagrodzenia. Twój pracodawca będzie zobowiązany do przekazania twojego oświadczenia do urzędu skarbowego i zakładu ubezpieczeń społecznych. W ten sposób co miesiąc na twoim koncie pojawi wypłata o ponad 60% wyższa niż dotychczas. (Rekomendujemy jednak przekazywanie przynajmniej 10% uzyskanych oszczędności na nasz denominowany w bitcoinach fundusz emerytalno-zdrowotny).

Zapraszamy również do naszego działu "dla pracodawców". Dowiesz się w nim bezpłatnie w jaki sposób zamienić drogiego pracownika na tańszego, w jaki sposób redukować i reorganizować bez zbędnych formalności wynikających z kodeksu pracy, jak optymalizować koszty zatrudnienia online poprzez outsourcing taniej siły roboczej z zagranicy oraz jak prosto możesz stosować naszą unikalną tarczę podatkową odporną na wszelkie działania wszystkich policji skarbowych świata.

*) wypełnienie deklaracji nie jest równoważne ze zrzeczeniem się obywatelstwa, powoduje uzyskanie podwójnego obywatelstwa* * *

Zamiast promować Ubera, warto byłoby promować walkę z uberami. Nie tylko na papierze, ale także tam, gdzie uberom najbardziej zależy: w sieci.


6 komentarzy:

 1. Tax Evasion International.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie mają dość.

  20 marca, Robert Kędzierski
  http://next.gazeta.pl/next/7,151243,19794922,uber-jak-niepozorna-aplikacja-odmienila-w-kilka-lat-los-calej.html
  21 marca, Marcin Kaczmarczyk
  http://next.gazeta.pl/next/7,151003,19801185,kierowcy-bija-sie-o-grosze-a-uber-rosnie.html

  "access economy"...

  Aż tyle zachodu, żeby krypto-promować markę w sieci...

  Tak się zastanawiam, czy wydawca coś z tego ma, czy to własna inicjatywa pracowników.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 23 marca Robert Kędzierski
   http://next.gazeta.pl/next/7,151243,19798475,aplikacje-takie-jak-uber-wyznaczaja-nowe-trendy-prawo-powinno.html

   też podlinkowane na głównej

   Usuń
  2. 23 marca Robert Kędzierski, http://next.gazeta.pl/next/7,151243,19809651,uber-uruchamia-program-lojalnosciowy-dla-hakerow.html

   Taka promocja, tak za darmo...

   Usuń
  3. 30 marca Jakub Wątor http://wyborcza.biz/biznes/1,147749,19833391,uber-w-sadzie-przeciw-rywalowi-poszlo-o-puste-zamowienia.html

   "W sprawie Uber kontra Ola sąd w Delhi dał tym drugim cztery tygodnie na wystosowanie wyjaśnień wraz z odpowiednimi załącznikami. Potem Amerykanie będą mieli tyle samo czasu na ripostę. Sprawa trafi ponownie na wokandę we wrześniu."

   Kogo to obchodzi? Tylko firmę Uber, która koniecznie chce pojawić się w mediach, a media wykorzystają byle pretekst by przypomnieć o adresie strony internetowej. Lyft i Ola nie działają w Polsce więc śmiało można wymieniać ich nazwy.

   Usuń
 3. Kraje, które dają sobie radę z tym ekonomicznym wirusem:

  http://www.huffingtonpost.com/entry/uber-countries-governments-taxi-drivers_us_55bfa3a9e4b0d4f33a037a4b


  Francja:

  Aresztowanie menadżerów Ubera: "Soon after, two top Uber managers were arrested for “illicit taxi service.” Their judgement is expected Sept. 30."


  Niemcy:

  Przegrane Ubera w sądzie: Uber, frustrated, has criticized the German courts for trying to force the digital platform to comply with laws “dating back to the ‘50s.”


  Japonia:

  Ubera zawieszony przez Ministra Transportu: In March, Japan’s transport ministry ordered Uber to suspend a pilot project for its ride-sharing business in the city of Fukuoka because it violated the laws prohibiting unlicensed taxi services

  Korea:

  Oskarżenie Prezesa i zawieszenie działalności Ubera: Uber blamed the government for not allowing its service, insisting the authority is too old and conservative. But it was clear that the pressure had been mounting, as Uber’s CEO had been charged in December with violating local transportation regulations.

  ==============

  Nie weryfikuję tych newsów, mam nadzieję, że to się tam udało.

  A tymczasem w Gazecie Wyborczej Uber jest nadal prezentowany jako innowacja, postęp i nowy etap rozwoju gospodarczego, "ekonomia współdzielenia".

  OdpowiedzUsuń