Most na Waryńskiego

Most na Waryńskiego
Lata 70. Rys. inż. A. Milkowski. Sensowna lokalizacja trasy mostowej (zmieniona przez Zaleskiego)

środa, 20 sierpnia 2014

Splin Giedrysa

Kolejny splin Wojciecha Giedrysa. Te stany mają sezonowy charakter. 
W toruńskiej polityce powoli mamy więc za sobą sezon ogórkowy .

Nie zgadzam się z takim postawieniem sprawy. Cieszę się, że PO chce zrobić z Zaleskim koalicję. Zaleski to schodząca gwiazda samorządu, najlepsze ma już za sobą. Platforma jest partią cynizmu i układów, oszukującą swych wyborców, a w jej toruńskich szeregach znajdują się koniunkturalni politycy małego formatu, którzy znakomicie pasują do Zaleskiego. Niech się więc biją o względy Zaleskiego z PiS-em który merytorycznie również nie ma miastu absolutnie nic do zaoferowania co przekonująco pokazał w ciągu ostatnich czterech lat.
Dobrze, że Czas Mieszkańców nie ujawnia swych zamierzeń a Wojciech Giedrys z Andrzejem Padniewskim dostają sraczki nie wiedząc co zamierzają ludzie w których tyle nadziei na zmiany w mieście. Ktokolwiek będzie ich kandydatem spotka się z atakiem toruńskich mediów, które ochoczo niosą wsparcie prezydentowi. Im później to się stanie, tym lepiej.

Zaleski przed każdymi wyborami szuka wroga przeciwko któremu buduje brudną kampanię (Antoni Mężydło, Stowarzyszenie Toruń bez hałasu) której głównym motywem było dotychczas hasło: "brońmy mostu". Dziś nowy most na Wschodniej już stoi (i się korkuje). Zaleski w tych wyborach wypadnie więc słabo o ile szybko nie wymyśli sobie jakiegoś wewnętrznego wroga: nie zacznie znów wmawiać ludziom, że jest ofiarą podłych i nikczemnych działań wrogów miasta, którzy hamuję je w biegu. To tylko przyspieszy koniec jego niechlubnej kariery, wyrwie miasto z dusznej retoryki przepojonej prostacką propagandą i skrajnej niekompetencji w kluczowych aspektach rozwoju.

Czas mieszkańców jest inicjatywą której mieszkańcom Torunia brakowało przez ostatnie lata. Mi zupełnie wystarcza to, że pojawili się w naszej polityce oraz to że będą startować w nadchodzących wyborach. Nie jest ważny wynik jaki osiągną, liczyć się będzie styl w jakim go zrobią. Ich wielkim sukcesem jest zaś niewątpliwie to, że się odważyli i podjęli trudny wysiłek organizacyjny. Gratuluję i dziękuję.

2 komentarze: