Most na Waryńskiego

Most na Waryńskiego
Lata 70. Rys. inż. A. Milkowski. Sensowna lokalizacja trasy mostowej (zmieniona przez Zaleskiego)

czwartek, 20 grudnia 2012

Sound off

To jest próba wykręcenia się od odpowiedzialności; odpowiedzialności za konieczność przestrzegania prawa. Każdy, kto chce być podmiotem publicznym, musi przestrzegać prawa - uważa Michał Zaleski, prezydent Torunia


autor: chmiel (Jacek Chmielewski)


autor: Jacek Chmielewski

Nasze stowarzyszenie nie ma statusu organizacji pożytku publicznego. Poza tym stowarzyszenie nie są instytucjami publicznymi. Krótka wypowiedź, same bzdury. Jakie to typowe. 

Z tym przestrzeganiem prawa to chyba również nie jest do końca tak wesolutko, skoro trzeba posuwać się do prób likwidacji naszego, żeby "bronić mostu". Albo posunąć się do wywalenia mnie z roboty. Czy to na tym polega omijanie prawa? Może warto byłoby się przyjrzeć jego nadużywaniu przez urzędników. Hipokryta. 

Trochę wstyd, że dzieci po klasówce z WOS-u więcej wiedzą niż prezydent po dziesięciu latach urzędowania na stanowisku. 

Wyjaśnienie wniosku prezydenta o rozwiązanie stowarzyszenia oraz orzeczenie sądu komentowałem w poprzednim wpisie.

Autorem zamieszczonych obrazków jest Jacek Chmielewski, sympatyk Stowarzyszenia "Toruń bez hałasu". Jacek, dzięki. Uważaj, bo nasi sympatycy też mogą być wezwani na świadków. Będziesz opowiadał co pamiętasz sprzed trzech lat.

Ktoś kiedyś proponował na forum, abyśmy wspólnie z Zaleskim "bronili mostu". Może jeszcze ze Stowarzyszeniem "Teraz most", co? Niech ta scena będzie komentarzem (pochodzi z mojego koszmaru):

Darth Vader: There is no escape. Don't make me destroy you. [pauses]
Darth Vader: Luke, you do not yet realize your importance. You have only begun to discover your power. Join me, and I will complete your training. With our combined strength, we can end this destructive conflict and bring order to the galaxy.
Luke: I'll never join you!
Darth Vader: If you only knew the power of the Dark Side. Obi-Wan never told you what happened to your father.
Luke: He told me enough! He told me *you* killed him!
Darth Vader: No. *I* am your father.
Luke: No. No. That's not true. That's impossible!
Darth Vader: Search your feelings, you *know* it to be true!
Luke: [anguished] No! No!
Darth Vader: Luke, you can destroy the Emperor. He has foreseen this. It is your destiny! Join me, and together, we can rule the galaxy as father and son! Come with me. It is the only way.

źródło: imdb.com


Wiedziałem!


9 komentarzy:

 1. W pierwszej kolejności to Zaleski powinien przestrzegać PRAWA, a tego nie robi. On to prawo nagina (wręcz perfidnie)do siebie i swoich potrzeb. I tak jest dobrze?

  OdpowiedzUsuń
 2. łał, sterowanie komentarzami??? - mój prześmiewczy komentarz zniknął - łał

  OdpowiedzUsuń
 3. Za godzinę znów zajrzę, czy usuwane są komentarze prześmiewcze - skoro poprzedni zniknął ...łał.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobrze, a więc przypomnę twój wpis w całości:
  "Ludzie, jakie głupoty się tu wypisuje... łał"
  Jeśli chcesz, możesz założyć swój blog i pisać o tym dlaczego nie podoba ci się to, co czytasz na moim. Jeśli uważasz, że to był prześmiewczy komentarz to proszę, stwórz prześmiewczego bloga opartego właśnie na takim wyrafinowanym poczuciu humoru. Powodzenia.

  OdpowiedzUsuń
 5. Panie Hecer, mi też nie podoba się usuwanie komentarzy. Czyli jak ja będę też chciał skomentować negatywnie to co jest w artykule to muszę mieć swojego bloga? Chyba coś nie halo z tym rozumowaniem. Mam nadzieję, że Pana blog jest jednak oparty na nieco innej logice...
  pozdrawiam - wierny czytelnik

  OdpowiedzUsuń

 6. A czy na oficjalnej, miejskiej stronie na fejsie jest możliwość zostawiania komentarzy? Zdaje się, że jej nie ma.

  Negatywne komentarze akceptuję o ile są poparte dobrą, wartościową i merytoryczną krytyką wpisów. Aby zamieścić tutaj negatywny komentarz musisz napisać coś więcej niż "nie podoba mi się" albo "co za bzdety". Takie wypowiedzi będą lądować do kosza, ponieważ ten blog nie ma na celu prowadzenia sondażu internetowego.

  Poza tym, czy widziałeś na fejsie guzik "I do not like it"? Chyba nie.

  Komentarze hejerskie w stosunku do mnie możesz ćwiczyć na stronie "Teraz most".

  Swój zachwyt z tego, że Toruń jest największym odbiorcą stali w Polsce możesz wyrażać albo pod fotostory w GW z placu budowy mostu na Wschodniej, pod artykułami Behrendta czy pod wywiadem z prezydentem.

  Tutaj zasady są nieco inne. Jeśli zgadzasz się z tym, co napisałem w swojej notce i chcesz się pod opinią w niej wyrażoną podpisać w komentarzu - proszę bardzo. Możesz to zrobić anonimowo lub pod nazwiskiem. Ale zdaje sobie sprawę w jakim mieście żyjemy, dlatego zostawiłem możliwość komentowania anonimowego.

  Jeśli chcesz coś do mojej notki dopowiedzieć czy wyjaśnić - zapraszam.

  Jeśli chciałbyś o czymś podyskutować, zadać jakieś pytanie, albo zasugerować temat na blog - I'm all ears.

  Natomiast jeśli przyszedłeś tylko po to, aby powiedzieć, że "się nie ze mną zgadzasz" - to musisz swoją wypowiedź uzasadnić w sposób przynajmniej równie merytoryczny jak wpis, który komentujesz, albo przynajmniej dowcipny na tyle, aby osoby, z którymi współpracuję i inni czytelnicy tego bloga, którzy mają coś ciekawego do powiedzenia o toruńskich inwestycjach czy polityce w naszym mieście nie czuli się zażenowani twoją obecnością.

  Nie interesują mnie komentarze: "ale głupoty, co za bzdety, jesteś głupi, wy wszyscy jesteście wszyscy wrogami miasta, przez was Toruń straci dotacje na most, hamujecie inwestycje" - bo to są elementy propagandy prezydenta Zaleskiego, dla której właściwym miejscem jest jego własna strona internetowa, profil na fejsie, albo strona torun.pl, ewentualnie portal toruńskiej Gazety Wyborczej.

  Nie licz na to, że dopuszczę tutaj głupie, negatywne odzywki skoro na oficjalnym miejskim profilu na fejsie nie można zostawiać komentarzy. Mogę rozważyć ich pozostawienie jeśli się podpiszesz pod nimi nazwiskiem, ale anonimy tego rodzaju będę kasował.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak więc jak się nie zgadasz z treścią wpisu, nie chce ci się pisać dlaczego a chciałbyś żeby taki komentarz koniecznie pojawił się pod tą notką i nie został skasowany musisz się podpisać, zidentyfikować. Nic ci nie grozi, jesteś "w znakomitej większości" - jak stwierdzili przedstawiciele spółdzielni toruńskiej ze Stowarzyszenia "Teraz most".
   Natomiast jeśli chcesz krytykować anonimowo - to krytykuj, tylko dobrze się do tej krytyki przygotuj. Chcesz dyskutować anonimowo to rób to na poziomie. Jeśli twoje przemyślenia będą logiczne i spójne, to je zostawię.
   Komentarze pozytywnie oceniające wpisy zostają, bo uzupełniają treść notki. Dopuszczam anonimy ponieważ dobrze wiem, jakie sankcje mogą spotkać obywateli Torunia za lajkowanie mojego bloga na fejsie.

   Usuń
  2. 1.Ja nie napisałem, że się z Panem nie zgadzam tylko, że nie podoba mi się usuwanie komentarzy.... i to był mój jedyny komentarz do tego tekstu. Poprzednie anonimowe nie są moje.

   2.Specjalnie wszedłem na stronę Torunia na fejsie i jakoś nie ma tam problemu z zostawianiem komentarzy. Negatywnych jest również sporo...

   WIERNY CZYTELNIK

   Usuń
 7. http://www.fakt.pl/Prezydent-Torunia-przezyl-drogowa-masakre,artykuly,60761,1.html

  OdpowiedzUsuń