Most na Waryńskiego

Most na Waryńskiego
Lata 70. Rys. inż. A. Milkowski. Sensowna lokalizacja trasy mostowej (zmieniona przez Zaleskiego)

poniedziałek, 21 kwietnia 2014

Na gorącym blaszanym dachu


Najbardziej zaniedbanym elementem dyskusji o alkoholu w Toruniu jest sam alkohol.
Czas to zmienić.

źródło: wikiAlkohol w kulturze ma przyjemne, wręcz pociągające obycie. Nie umiem na blogu wzbudzić refleksji kwestionującej ów wizerunek szlachetnego środka zbawienia duszy inaczej niż ulegając jego urokowi. 

Pewnie mógłbym tak jak Michał Rzymyszkiewicz (27; PO) złożyć wam wszystkim świąteczne życzenia i zamknąć dyskusję o koncesjach i ograniczeniu sprzedaży alkoholu jakąś fejsbukową pisanką. Wydaje mi się jednak, że sprawi wam większą frajdę spojrzenie na zamknięte w butelce i zdradliwie pociągające emocje, aspiracje, złudzenia i wyobrażenia. Tak, są puste i próżne, i jak każdy święty opór przeciw dewocji i dogmatom nieskuteczne i bezsensowne, ale ileż w nich nieżyciowych pragnień, ileż niepraktycznych sposobów na radzenie sobie z matematyczną codziennością.

Dość pisania na dziś, czas na fotosy. Spróbujcie opowiadzieć sobie zmyśloną poniżej historię z jej ginącymi w ślepych zaułkach niuansami tak jak Tennessee Williams, którego imię bardziej sławi znakomity burbon niż literatura. (Gdy Paul Newman w deszczu siada za kółkiem a Marlon Brando teatralnie poci swój podkoszulek zastanawiam się ile dobrych trunków pobłądziło w ustach Andrzeja Padniewskiego).

źródło: cinema-fanatic.com

źródło: cinema-fanatic.com

źródło: glamamor.comźródło: it.cinema.wikia.com

źródło: doctormacro.com


PS. Nic na to nie poradzę, że Tennessee Williams był gejem.

4 komentarze:

 1. nie zgodzę się z tezą o nieskuteczności oporu wobec dewocji i dogmatom: wskazywanie głupoty i oszołomstwa zawsze daje określony efekt i ma działanie prewencyjne dla "narybku".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miałem raczej na myśli szlachetność i bezkompromisowość, które motywują do sięgania po burbona postaci, gdy odkrywają, że fałsz i słabość jest tworzywem, z którego zbudowana jest rzeczywistość wokół nich. Hamlet z kieliszkiem zamiast rapiera, zgon Laertesa pod stołem po piciu w zatrutym towarzystwie.

   Usuń
 2. Przyszedłem tu dla dobrej satyry. Nie zawiodłem się.

  OdpowiedzUsuń
 3. W sumie mój artykuł o piciu jest rozwinięciem Twoich niektórych tez, więc dzięki. Szkoda, że się wtedy nie napiliśmy.

  OdpowiedzUsuń