Most na Waryńskiego

Most na Waryńskiego
Lata 70. Rys. inż. A. Milkowski. Sensowna lokalizacja trasy mostowej (zmieniona przez Zaleskiego)

wtorek, 12 grudnia 2017

Morawiecki szefem. Dlaczego? Oto odpowiedź


Nie ustają spekulacje na temat powodu zmiany na stanowisku szefa rządu. Dlaczego PiS i Kaczyński zastąpili Szydło Morawieckim?

Powstało na temat tej roszady wiele różnych teorii, ale chyba żadna nie jest przekonująca. Publicyści często podają kilka różnych powodów tej zmiany twierdząc że wszystkie się na nią składają. Problem w tym, że one łącznie nie układają się w żadną spójną politycznie całość.

Chciałbym przedstawić więc własną teorię.

Ta teoria tłumaczy zmianę premiera w sposób jednoznaczny, ale zarazem tak nieprawdopodobny, że nikt chyba nie wziął jej dotąd pod uwagę (a przynajmniej nie spotkałem się z nią w tokfm, tvn24 czy na Gazeta.pl
Kaczyński chce ustąpić. Morawiecki ma przejąć kierownictwo w PiS.

1 komentarz:

  1. Kaczyński odchodzi z polityki. Morawiecki ma go zastąpić w partii.
    Beatę zeżarłby partyjne frakcje rozbijając jedność PiS dzięki której doszła do władzy.
    Gowin już zaczął organizować własne struktury i pokonałby Szydło, ale jego przywództwo nie zostałby zaakceptowane przez innych pretendentów. To człowiek o chorych ambicjach i niskich umiejętnościach, największe niebezpieczeństwo dla PiS (Grzegorz też to wie). Morawiecki jest najlepszym kandydatem na nowego lidera. Znalazł kasę na 500+, deficyt zamienił w nadwyżkę budżetową wydając wojnę oszustom i złodziejom. Wciąż nie jest "nasz", dlatego Beata zostanie na długo u jego boku. Frakcje zrozumieją, że nic im nie zabiera a zapewnia bezpieczne rządzenie. Tylko Gowin tego nie zaakceptuje.

    OdpowiedzUsuń