Most na Waryńskiego

Most na Waryńskiego
Lata 70. Rys. inż. A. Milkowski. Sensowna lokalizacja trasy mostowej (zmieniona przez Zaleskiego)

niedziela, 3 czerwca 2018

Most ZachodniKampania wyborcza skupiona wokół trzeciego mostu w Toruniu rozpoczęta.

http://www.nowosci.com.pl/aktualnosci/a/most-zachodni-w-toruniu-znajdzie-sie-na-rzadowej-liscie,13218921/

Czy się znajdzie na liście? Czy znajdą się pieniądze? Toruniowi potrzebny jest nowy most, nie jeden, nie dwa... (nie umiemy nic wybudować porządnie, od początku do końca więc pozwólcie nam zaczynać kolejne absurdalne projekty).

1) Toruń potrzebuje mostu miejskiego - na Waryńskiego. Stary most (Piłsudskiego) już się korkuje, bo lokalizacja nowego na Wschodniej była chybiona.

2) Most Zachodni, na Okrężnej, nie rozwiązuje problemu korków na starym moście. To wiemy już od dawna z analiz ruchu. Poza tym, co Toruniowi może dać połączenie Centrum Handlowego Plaza z gminą Nieszawka?

3) Zamiast mostu zachodniego dużo większy sens ma poszerzenie do 2x2 mostu Piłsudskiego. Remont jest planowany na przyszły rok, trwają prace nad projektem, który nie obejmuje ani studium koncepcji poszerzenia płyty przęsła, ani budowy wiaduktu nad torami kolejowymi i placem AK.

4) "Przeprawę zachodnią" należy rozumieć jako ewentualnie jako most między Toruniem a Bydgoszczą w kontekście budowy S10 i S5.5) Dla Torunia kluczowe jest więc połączenie z S10 na południu. W ten sposób miasto wreszcie uzyska dostęp do A1 i S5. Jest i zawsze był tylko jeden wariant tego połączenia: przez most na Waryńskiego (trasa nowomostowa).

6) Proszę zobaczyć, jak ogromne problemy stwarza urzędujący prezydent i jego koalicja blokując Trasę Nowomostową z przeprawą na Waryńskiego:

- Toruń traci południowe połączenia z S10 - w osi mostu na Wschodniej nie można się połączyć, a budowa trasy wschodniej na północ, jako wylotówkę na Chełmżę, jest kompletnie bez sensu
- tym samym Toruń traci atrakcyjne połączenie z A1 na Łódź i S5 na Poznań

Mam wrażenie, że Toruń oczekuje przerzucania kładek przez Wisłę wokół miasta - z każdej strony będziemy przerzucali deskę, która nie łączy się z żadną z ważnych dróg. 

Snujemy wizję wpuszczania Wisły do tunelu... z obu stron miasta kładziemy mosty: na autostradzie i równolegle obok - na Wschodniej, potem od strony Zachodniej... 

Jak już zakryjemy całe koryto Wisły równoległymi kładkami między Włocławkiem a Bydgoszczą, okaże się że cały czas jest jedno wolne miejsce na przeprawę - na Waryńskiego.
1 komentarz:

  1. Przecież głupota niemylnego ma poparcie wśród maluczkich, ślepych, głuchych tępych klakierów...Mafijna Spółdzielnia rządzi, radzi i dostępu do koryta nie zdradzi...

    OdpowiedzUsuń