Most na Waryńskiego

Most na Waryńskiego
Lata 70. Rys. inż. A. Milkowski. Sensowna lokalizacja trasy mostowej (zmieniona przez Zaleskiego)

sobota, 27 czerwca 2015

Port Drzewny w Toruniu


W Toruniu nie popływasz.

Port Drzewny w Toruniu, MPU
Zdjęcie w oryginalnym rozmiarze oraz inne zdjęcia portu
w serwisie MPU


Bydgoszcz ma Zalew Koronowski i Brdyujście, Włocławek ma Zalew Włocławski na Wiśle a Toruń ma Michała Zaleskiego i ojca Rydzyka.

Zdjęcia akwenów w Toruniu, Bydgoszczy i Włocławku (poniżej) pokazują jak bardzo nasze miasto odstaje od pozostałych jeśli chodzi o warunki dla uprawiania sportów wodnych oraz jak niewiele zrobił w ciągu ostatniej dekady toruński samorząd, aby to zmienić.
Pieczyska pod Bydgoszczą
foto, wikipedia


Włocławek, Marina Zarzeczewo

zdjęcie w oryginalnym rozmiarze 
i inne ładne zdjęcia włocławskiej mariny


W rządzącej Toruniem ekipie z Czasu Gospodarz jest wielu miłośników żeglarstwa i sportów w ogóle. Tym bardziej więc nie rozumiem dlaczego nic się nie zmienia w Porcie Drzewnym, który stwarza fantastyczne możliwości do do uprawiania i rozwoju sportów wodnych. Zbudowanie tego zbiornika pochłonęło kiedyś dużo pracy i pieniędzy - naszą bezradnością niweczymy ten wielki wysiłek.

Lubię patrzeć jak kilkuletnie dzieciaki śmigają na Optimistach w naszym porcie. Szkoda, że samorząd nie robi więcej, aby mieszkańcy mogli korzystać z dobrej bazy sportowej w tym miejscu.
Urok Portu Drzewnego dostrzegł ojciec Rydzyk, którego posiadłość zajęła resztę dostępnej linii brzegowej zbiornika. Nie zgadzam się na prywatyzację terenów, które ze względu na swoje walory powinny być dostępne powszechnie, a kwestia tego, czy będą wykorzystywane na cele komercyjne, edukacyjne czy sakralne jest w tym wypadku drugorzędna. 

Mimo tej wielkiej inwestycji zakonu Redemptorystów jest jeszcze kilka możliwości, aby wykorzystać Port Drzewny do celów, do których został stworzony. Bardzo bym się cieszył, gdyby udało się doprowadzić do stworzenia fajnej koncepcji rozwoju sportów wodnych na tej zatoce. Liczę, że ekipa Zaleskiego wykorzysta swoje doświadczenie i odważy się poprawić warunki do pływania w naszym porcie.1 komentarz:

  1. Przecież Zaleski jest w kieszeni u pana Rydzyka, to co się dziwisz?! Mieszkańcy wybrali betonowego towarzysza z PZPR to teraz mają, a raczej nic nie mają, tylko banda kolesi "czerwonego gospodarza" ma...

    OdpowiedzUsuń