Most na Waryńskiego

Most na Waryńskiego
Lata 70. Rys. inż. A. Milkowski. Sensowna lokalizacja trasy mostowej (zmieniona przez Zaleskiego)

poniedziałek, 10 września 2012

Rada Miasta Torunia i toruński Amber Gold

Jesienią 2011 roku przekazałem Radzie Miasta Torunia skargę na prezydenta Torunia Michała Zaleskiego. Twierdziłem, że prezydent wprowadził radnych w błąd przedstawiając im porównanie kosztów realizacji inwestycji mostowej w wariancie na Wschodniej z wariantem Trasa Nowomostowa podczas głosowania nad zaciągnięciem niepotrzebnego kredytu na 300 mln zł. Jaką odpowiedź uzyskałem?

Sprawa jest podobna do Amber Gold. Piszę do radnych, że prezydent wprowadził ich w błąd, co sprawi, że mieszkańcy Torunia stracą 300 mln zł. Marcin P. budował piramidę finansową Amber Gold na złudzeniach, obietnicach i naiwności ludzi. Liczyłem, że radni otrząsną się, zmądrzeją,  powstrzymają gigantyczne straty  dla budżetu miasta i kieszeni toruńskich podatników. Prywaciarz stuknął klientów na 300 baniek - czemu nie miałby spróbować tego polityk? Od czego są wówczas radni, jak nie od tego, aby bronić publicznych pieniędzy i uzasadniać  mieszkańcom konieczność wydawania pieniędzy publicznych (z dokładnością do 100 mln zł - czy za wiele wymagam?). Szczegółowo przypomniałem radnym zapewnienia prezydenta i stojące z nimi w sprzeczności fakty.


Co uradzili nasi toruńscy rajcy? Przewodniczący skierował sprawę do Komisji Rewizyjnej, a ta stwierdziła, że... Sami przeczytajcie. Podpisano - ręka w rękę - Krystyna Dowgiałło (PO) oraz Andrzej Jasiński (Czas Gospodarzy).

Prokurator Generalny usunął prokuratorów w Gdańsku, którzy pozwalali działać Amber Gold. Mam nadzieję, że premier Tusk zacznie usuwać działaczy PO, którzy pozwalają wprowadzać w błąd mieszkańców Torunia na 300 mln złotych.

Dzięki wzorowej postawie pani Dowgiałło i pana Jasińskiego wszyscy torunianie mogą się wczuć w rolę klientów Amber Gold. Ja się źle w tej roli czuję. Toruńscy radni - wyśmienicie.

4 komentarze:

 1. Rąsia rąsię myje. Radni mają nas mieszkańców po prostu w dupie. Takie dinozaury jak tych dwoje w radzie nic dobrego dla mieszkańców miasta nie zrobiło.

  OdpowiedzUsuń
 2. odrzucic ze wzgledow formalnych, jakie to wygodne;)
  nie trzeba myslec nad merytoryczna strona pisma!

  OdpowiedzUsuń
 3. klasyk...

  z doswiadczenia wiem ze jesli ktos jest za glupi zeby cos zanalizowac lub zrozumie, to czepia sie bledow formalnych, literowek itd...

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak cokolwiek ma się do czynienia z prawem, to lepiej polegać na fachowych poradach prawnych. Jeszcze potem się okaże, że jest zupełnie inaczej niż myślimy. A tak dzięki takim fachowym kancelariom jak https://radcaprawny-trojmiasto.pl/ , będzie wszystko jasne, wytłumaczone o konkretne przepisy. To najlepsza opcja dla zwykłego człowieka jak ja.

  OdpowiedzUsuń