Most na Waryńskiego

Most na Waryńskiego
Lata 70. Rys. inż. A. Milkowski. Sensowna lokalizacja trasy mostowej (zmieniona przez Zaleskiego)

środa, 13 maja 2015

Druga tura - scary movie


Kampania wyborcza przed drugą turą.


7 komentarzy:

 1. Z cyklu "Hejtuję 20% przed II turą":

  Radny Paweł Gulewski Prywatny: "Dziś rano na ‪#‎Twitter‬ napisałem, że Paweł Kukiz "to człowiek orkiestra....były kandydat, wokalista, a teraz już moderator debat. Jak się okazuje nawet 20% może zaszkodzić....". Jak tak patrzę na jego propozycję zorganizowania/poprowadzenia debaty i niemalże błyskawiczną reakcję Andrzej Duda, to jasne jest, że to typowa ustawka!. No i po raz pierwszy zgadzam się z Ludwikiem Dornem, że ‪#‎Kukiz‬ to najczystsza forma hejtu."

  #facepalm#Gulewski

  tbc

  OdpowiedzUsuń
 2. http://m.torun.gazeta.pl/torun/1,106521,17919895,Wybory_prezydenckie__Duda_o__gangsterach_biznesowych_.html


  "- Gdy ktoś mnie pyta, gdzie szukać pieniędzy, to ja go pytam, "ile podatków w Polsce płacą wielkie sieci handlowe, zagraniczne oczywiście?" - mówił Andrzej Duda na wiecu w Aleksandrowie Kujawskim."

  To jedna strona medalu. Ja bym chciał wiedzieć ile płaci "jadący na stracie" polski patriota prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą...

  Człowiek na etacie z przeciętnym wynagrodzeniem zapłaci kilka tysięcy złotych podatku, podczas gdy żona posła Nowaka zapłaci kilkaset złotych po kontroli urzędu skarbowego bo w całym roku jej dochód zamknął się w kwocie kilku tysięcy złotych...

  Po co prowadzić działalność gospodarczą i ponosić ryzyko skoro ze dwa razy więcej można zarobić dostając najniższą krajową?

  Dlaczego ktoś, kto tyra za najniższe wynagrodzenie zapłaci więcej podatku niż ktoś, kto prowadzi własną działalność gospodarczą?  OdpowiedzUsuń
 3. http://biznes.newsweek.pl/100-tysiecy-miejsc-pracy-dla-mlodych-od-bronislawa-komorowskiego,artykuly,363185,1.html

  To zły pomysł. Z większości badań wynika, że dofinansowanie pracodawców nie przynosi skutków w postaci wzrostu zatrudnienia. Efekty przynosi dofinansowanie wynagrodzenia otrzymywanego przez pracownika.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skojarzenie z programem America Works Franka Underwooda jest oczywiste. Dla porządki: przed wyborami samorządowymi w listopadzie 2014 proponowałem tego typu rozwiązania na poziomie lokalnym, z inicjatywy samorządu. Potem wyszedł 3 sezon House of cards (na blogu wisi mi gdzieś taki wpis pt. America Works, w którym główny wątek fabuły serialu skojarzyłem z sytuacją w Polsce: likwidacja ZUS (Social Security) w zamian za pełne zatrudnienie)

   Usuń
 4. Balcerowicz w TVN24. Ceni Kukiza, bo nie jest zawodowym politykiem (z kadencji na kadencję powtarzającym, że "on nic nie może"). Ponownie domaga się ograniczenia kadencji posłów do dwóch. Straszy Dudą, bo prezydent ma prawo weta a Duda dąży otwarcie do hamowania reform. Zachęca do głosowania na Komorowskiego, bo Duda oznacza powrót do IV RP co jest wielkim niebezpieczeństwem. Uważa, że Platformę trzeba rozliczyć ale nie teraz.

  Balcerowicz jest dla mnie jedyną osobą publiczną, która mówi, to co myśli bez względu na okoliczności i sondaże. Dziękuję, że wystąpił z takim przekazem w telewizji właśnie teraz. To ważne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ...so, this duck still has a fighting chance.

   Usuń
 5. Upłynęło dopiero 2/3 debaty w tvp, ale mogę powiedzieć, że jest genialna...

  Teraz kandydaci zadają sobie pytania. Ciekawe, jak sobie z tym poradzą.

  OdpowiedzUsuń