Most na Waryńskiego

Most na Waryńskiego
Lata 70. Rys. inż. A. Milkowski. Sensowna lokalizacja trasy mostowej (zmieniona przez Zaleskiego)

sobota, 21 marca 2015

Tama CałbeckiegoEkolodzy zapowiadają protesty przeciwko budowie drugiej tamy za Włocławkiem. Szkodliwie skutki budowy drugiego stopnia wodnego w województwie wyjaśnia na łamach Gazety prof. Tomasz Mikołajczyk w wywiadzie zatytułowanym: Tama w Nieszawce oznacza śmierć dla Wisły. Mimo opinii profesora projekt najprawdopodobniej uzyska uzgodnienia środowiskowe w RDOŚ i GDOŚ (co tłumaczy też jakimi przesłankami kierują się te instytucje wydając decyzje administracyjne).

Michał Zaleski ma swój most na Wschodniej. Nadchodzi czas tamy Całbeckiego. To się nie skończy.

zapora we Włocławku, ssc.com


Nie wystarczy chcieć pomóc regionowi czy miastu. Trzeba jeszcze umieć to zrobić. Zaleski i Całbecki są przykładami samorządowców, którzy chcą, próbują nawet, ale nie umieją.
Tym razem Platforma Obywatelska będzie miała przeciw sobie siły postępu, popierać ją będą siły reakcji. Rząd PiS z ministrem Szyszko próbował przeforsować drogę w dolinie Rospudy i napytał sobie biedy. Krótkowzroczność polityków PO ciągle mnie zaskakuje.

Równie kosztowna co budowa nowej tamy byłaby rozbiórka istniejącej zapory we Włocławku i rewitalizacja terenów Zalewu Włocławskiego. To od nas zależy jaką inwestycję chcemy przyciągnąć do regionu.

Nie zgadzam się z takim myśleniem o gospodarce, jakie prezentuje marszałek. To jest strategia zakładająca brak ograniczeń jeśli chodzi o nakłady dziś i w przyszłości. Wpisany jest w nią brak racjonalności ekonomicznej. Nie można w nieskończoność dewastować gospodarki inwestycjami. Planista powinien dążyć do wprowadzenia gospodarki na ścieżkę zrównoważonego wzrostu.

Polityka inwestycyjna naszych samorządowców ma wszystkie cechy piramidy finansowej.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz