Most na Waryńskiego

Most na Waryńskiego
Lata 70. Rys. inż. A. Milkowski. Sensowna lokalizacja trasy mostowej (zmieniona przez Zaleskiego)

czwartek, 2 maja 2024

Ulica Długa z tramwajem. Skrzyżowanie Długiej z Chełmińską

 

Torowisko wprowadzono w ulicę Długą przez środek ronda, co jest błędem. Stało się tak dlatego, że podczas przebudowy Chełmińskiej radny KO zaproponował położenie torów tramwajowych nie mając koncepcji rozwiązań dla linii tramwajowej na Długiej. 

Tory położono przez skrzyżowanie, co zdeterminowało kształt Długiej i w konsekwencji także rondo z Legionów, gdzie tory również błędnie przebiegają się przez środek placu ronda.

Położenie torów przed zaprojektowaniem linii to nie są żadne oszczędności. Radny miał szczere intencje ale nie jest projektantem. Jest aktywny jeśli chodzi o bezpieczeństwo, czystość, zieleń ale korki na Długiej ze szkodą dla sąsiedztwa ale też wszystkich kierowców to naprawdę ogromne straty.

Moim zdaniem, tory powinny omijać rondo, a torowisko znajdować się na północ od Dłlugiej.

Torów nie można przełożyć, oto więc propozycja naprawienia skrzyżowania Chełmińskiej z Długą. Powstaje piękne ogromne rondo z geometrycznym kształtem uformowanym z gęstych żywopłotów i drzew.  Piesi przechodzą przez środek ronda aby ułatwiać wjazd kierowcom z poszczególnych wlotów. Sygnalizacja świetlna jest niepotrzebna. Podoba mi się.


Rondo Polna Chełmińska 

 Brak komentarzy:

Prześlij komentarz