Most na Waryńskiego

Most na Waryńskiego
Lata 70. Rys. inż. A. Milkowski. Sensowna lokalizacja trasy mostowej (zmieniona przez Zaleskiego)

czwartek, 25 maja 2017

Obłęd Trasy Wschodniej w Toruniu

DD Toruń: "Projekt dla tej waznej trasy jest już gotowy
DD Toruń: "W miejsce baraków powstanie osiedle komunalne"

Za 600 mln zł można wybudować trzeci most -  na wysokości ulicy Waryńskiego (350 mln zł) i większość Trasy Nowomostowej: drogę prowadzącą do A1 i S10 na południu, na północy odcinek wzdłuż ulicy Batorego od osiedla JAR, przez Polną i Średnicową, do ulicy Kościuszki. Pieniędzy starczy na połączenie ulicy Lubickiej z Grudziądzką przez plac Pokoju Toruńskiego,  a także na budowę tunelu na wysokości Kościuszki i Grudziądzkiej.


Kiedy wreszcie zaczniemy naprawiać błędy, które popełnił prezydent Michał Zaleski zmieniając lokalizację nowego mostu? My cały czas uparcie brniemy w nie dalej, pomnażamy problemy komunikacyjne wydając coraz większe pieniądze na coraz bardziej karkołomne projekty.

Przedłużanie Trasy Wschodniej nie jest rozwiązaniem problemów, które budowa mostu na Wschodniej spowodowała. Nie jest też rozwiązaniem żadnych innych problemów Torunia. To kasa wyrzucona w błoto – głównie na odszkodowania za grunty dla ich właścicieli.

Nikt nie planował budowy trasy na Wschodniej. To jest bez sensu, dawno zostało odrzucone. Kiedyś, gdy nie było Rubinkowa, gdy samochody można było policzyć na palcach - za czasów Tłoczka - jakaś taka kreska na wysokości nieistniejącej jeszcze ulicy Wschodniej pojawiła się na mapie.

Tymczasem samorząd dąży do zablokowania korytarza Trasy Nowomostowej na Batorego (ma powstać osiedle komunalne), aby wymusić "jedyne rozwiązanie" czyli przedłużenie Trasy Wschodniej. Na wykup gruntów zakłada się kwotę ok 200 mln zł. 

W tym miejscu nie planowano trasy. Znajdują się grunty toruńskich biznesmenów. Mówimy o projekcie budowy drogi czy kolejnym projekcie wykupu gruntów?
1 komentarz:

  1. MSM - MAFIJNA SPÓŁDZIELNIA MICHAŁA RZĄDZI W TORUNIU. KASA, TU LICZY SIĘ TYLKO KASA DLA MISIA I JEGO CZARNO-CZERWONO-NIEBIESKICH TOWARZYSZY...

    OdpowiedzUsuń