Most na Waryńskiego

Most na Waryńskiego
Lata 70. Rys. inż. A. Milkowski. Sensowna lokalizacja trasy mostowej (zmieniona przez Zaleskiego)

piątek, 12 maja 2017

Śmierć w Egipcie


W internecie huczy od domysłów na temat przyczyn śmierci Magdaleny Żuk w Egipcie.

W tvn24 wystąpił chłopak Magdaleny, Markus W. Biuro podróży Rainbow Tours, organizator podróży, uznało tę śmierć za samobójstwo. Upubliczniono nagrania wideo rozmów telefonicznych i monitoringu w szpitalu.

Przecieki trafiające do mediów wprowadzają chaos i nie pozwalają ustalić faktów. Nie wiadomo dlaczego pojechała sama, bo nie wiemy kto mówi prawdę.

Jedynym prawdziwym materiałem są nagrania wideo.

Na podstawie tych nagrań, moim zdaniem, można przyjąć że po wylądowaniu w Egipcie Magdalena została uwięziona i pozostawała pod ciągłą kontrolą grupy mężczyzn, którzy oprócz przemocy stosowali środki odurzające.

Próbowała uciec, ale nie było to możliwe. Ostateczną próbę ucieczki podjęła w szpitalu, gdzie rownież była więziona, ale nie podawano jej narkotyków, aby podczas sekcji zwłok nie można było łatwo ustalić, że wcześniej pozostawała pod ich wpływem.


Takie przypuszczenia nasunęły mi się, gdy oglądałem materiały wideo bez fonii. Dziewczyna chodząca na placu, jak po spacerniaku czy próba ucieczki ze szpitala przypominają mi filmowy horror, którego tytułu nie pamiętam, o psychopacie który więzi kobiety. Magdalena przeszła piekło, była bardzo dzielna, walczyła do końca.

Podkreślam, to są przypuszczenia, podzielam je Gdyby budować na nich kolejne hipotezy i wnioski byłyby następujące. W szpitalu Magdalena została zamordowana. Była więziona przez grupę kierowaną przez rezydenta biura podróży, Mahmuda K. Biuro podróży kłamie mówiąc o samobójstwie, a polski przedstawiciel biura ma świadomość okoliczności pobytu Magdy w Egipcie. Kłamie rownież chłopak Magdy, choć nie sądzę aby spodziewał się, że dziewczyna zginie. Egipska policja nie będzie współpracować z polskimi śledczymi. Zarówno w Egipcie jak i w Polsce działa bardzo niebezpieczny gang wykorzystujący bardzo atrakcyjne, młode kobiety, które są sprzedawane za bardzo duże pieniądze.

... grupa kolesi goni przerażoną dziewczynę korytarzem i siłą gdzieś wynosi. Ona potem skacze przez okno o środku nocy? Kto w to uwierzy.


*********


W tej sprawie jest kilka poziomów paranoi, np. Prawicowa paranoja o WSI i politykach PO; albo paranoja miłośników wszelkich spisków, paranoja detektywa Rutkowskiego czy jasnowidza Jackowskiego; jest też paranoja dezinformacji. Została stworzona na podstawie pierwszych informacji ktore się pojawiły: wycieczka to prezent od niej dla niego, ale paszport mial nieważny, uczestnicy wycieczki widzieli ze dziwnie się zachowywała, była pod opieka rezydenta biura podróży, była w dwóch szpitalach, na lotnisku, skąd miała wylecieć do Polski, ale załoga samolotu odmówiła ze względu na jej stan zdrowia, po czym trafiła do szpitala, skoczyła z okna w szpitalu i zmarła.

Trzyma sie kupy, nie? To jest wersja sklecona z wypowiedzi rożnych ludzi, których nikt nie uzna, że działają razem. Jeśli ogląda się nagrania wideo z Egiptu pod wpływem tej wizji, widać na niej chorą dziewczynę.

Ja na tych filmach widzę przerażoną kobietę która jest więziona. Może swobodnie chodzić po hotelu, ale wie że wszędzie ją dorwą i naszprycują. Wie, że jest pod obserwacją. Wszystkim wydaje się, że ona jest turystką, ale ona jest więźniem. Została sprzedana. Jeśli podejdzie do innego turysty i będzie z nim rozmawiać, ktoś ją sprytnie odciągnie i poda narkotyk. To są owe "sztuczki". Ona jest więziona. Ma się poddać. Ale ona się nie poddaje. Dlatego musi zginąć.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz