Most na Waryńskiego

Most na Waryńskiego
Lata 70. Rys. inż. A. Milkowski. Sensowna lokalizacja trasy mostowej (zmieniona przez Zaleskiego)

sobota, 13 maja 2017

Samobójstwo Magdy w Egipcie
Piękna, wysportowana dziewczyna robi prezent chłopakowi, wycieczkę do Egiptu. Leci sama bo on nie może. Po przyjeździe wariuje, popada w stan histerii, nie wiadomo co jej jest, zachowuje się dziwnie. Czasem jej się poprawia, jak podczas nagrywanej rozmowy z chłopakiem, czasem błąka się po plaży, otumaniona.

Rezydent zabiera ją do szpitala, który nie może udzielić jej pomocy psychiatrycznej wiec wracają do hotelu, potem jadą na lotnisko, gdzie jej stan jest bardzo zły, zatacza się, więc załoga samolotu nie wpuszcza ją na pokład. Potem znów jadą do szpitala, który nie mógł jej wcześniej udzielić pomocy i gdzie próbuje uciekać przed kilkoma kolesiami, którzy są pracownikami szpitala ubranymi w cywilne ciuchy. Zostaje przywiązana, ale się wyrywa i wyskakuje przez okno, więc szpital postanawia odesłać ją do jeszcze innego szpitala, gdzie nagle umiera.

Czy to się trzyma kupy? Partactwo. Ale działa. Samobójstwo wariatki, która oszalała po przylocie do Egiptu.

Jeśli przyjąć że hotel i szpital były więzieniem, a kobieta ofiarą handlu, którą próbowano złamać i podporządkować, wszystko staje się logiczne.

Trudno mi znaleźć inne wytłumaczenie. Jeśli ktoś je znajdzie, chętnie zmienię zdanie.


9 komentarzy:

 1. Wszystkie kurorty egipskie są pod stałą opieką wojska i służb bezpieczeństwa. To wydzielone enklawy z silną ochroną, posterunkami, itd.

  Jeśli uchylony założenie, że wojsko i służby specjalne zajmują się tam wyłącznie ochroną turystów - przyjmiemy, że mogą brać udział w handlu kobietami - mamy wyjaśnienie tego, co stało się Magdzie.

  http://www.dailymail.co.uk/news/article-3147511/Egypt-beefs-security-holiday-resorts-ISIS-murders-50-soldiers-takes-land-just-250-miles-tourist-hot-spots.html


  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Te służby to "Policja turystyczna". Tourism Police Investigations.
   W kraju, gdzie 99.3% kobiet doświadczyły molestowania seksualnego, krótko po kolejnej "rewolucji", można śmiało założyć ze taka policja łatwo zostanie skorumpowana. Wystarczy zrobić z polskiej turystyki wariatkę.

   Gazeta Wyborcza juz pisze o samobojstwie.
   http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114871,21807753,magdalena-zuk-na-ostatnich-nagraniach-z-obu-szpitali-byla.html#BoxNewsLinkImg&a=65&c=61

   Usuń
 2. http://www.dailynewsegypt.com/2015/07/11/secret-anti-sexual-harassment-force-formed-in-south-sinai/

  An official from the South Sinai governorate, who requested to remain anonymous, told Daily News Egypt that the decision came as a result of increased complaints from citizens and tourists alike

  The official said that the forces belong to the Tourism Police Investigations service. He clarified that when a member of the force meets a case of harassment, he would quietly apprehend the perpetrator(s) and escort them to the nearest police station for investigations.

  Egypt has accumulated a shocking record of sexual harassment, highlighted in a UN report that stated that 99.3% of women have faced some form of harassment (including verbal) in the country.

  OdpowiedzUsuń
 3. http://polki.pl/magazyn/o-tym-sie-mowi,magdalena-zuk-czy-byla-dziewczyna-do-towarzystwa,10423323,artykul.html

  Na miejscu kontaktowała się z partnerem. Następnego dnia po przylocie Marcus odebrał od niej telefon – prosiła, by porozmawiał z recepcjonistą hotelu, ponieważ słyszy niepokojące hałasy wokół swojego pokoju. Potem potwierdziła, że już jest w porządku. Dzień później, czyli w czwartek 27 kwietnia, kobieta miała zrobić coś niepokojącego, ale Marcus nie wyjaśnił, o co dokładnie chodzi. Przyznał, że po tym incydencie nie mógł się już do niej dodzwonić. Poinformował przyjaciółki Magdy, że dzieje się z nią coś złego. Te dzwoniły od biura podróży. Sam Marcus zadzwonił na numer alarmowy ambasady RP w Egipcie, skąd uzyskał numer do rezydenta i rezydentki.

  Mężczyzna podkreślił, że był w stałym kontakcie z rezydentem. Gdy ustalono, że sytuacja jest groźna, podjęto decyzję o powrocie Magdaleny do Polski. Nie wsiadła ona jednak do samolotu, bo – jak mówi Marcus – „rezydent przekazał, że lekarz nie zgodził się na lot Madzi, bo była bardzo słaba”. Ta informacja wydaje się dziwna zważywszy na to, że wcześniej w mediach podawano, iż Magdę nie wpuszczono na pokład, ponieważ była zbyt agresywna. Marcus zaprzecza, by miał informacje na temat tego, że jego partnerka była wówczas agresywna i stanowiła zagrożenie.  OdpowiedzUsuń
 4. https://m.youtube.com/watch?v=WzdVLlftoEw

  OdpowiedzUsuń
 5. http://www.wrealu24.pl/5976-polski-instruktor-nurkowania-z-egiptu-komentuje-sprawe-smierci-magdaleny-zuk#google_vignette

  OdpowiedzUsuń
 6. http://wiadomosci.wp.pl/kolezanka-magdaleny-zuk-wszystko-pokazala-na-filmie-6123899926489217a

  OdpowiedzUsuń
 7. http://sledczy.focus.pl/afery-kryminalne/handel-zywym-towarem-w-xxi-wieku-seksualne-niewolnice-57?strona=1

  OdpowiedzUsuń
 8. http://wiadomosci.wp.pl/magdalena-zuk-dwa-razy-chciala-skakac-z-dachu-hotelu-6124977319941761a

  Potworne, co ten człowiek wyrabia

  OdpowiedzUsuń