Most na Waryńskiego

Most na Waryńskiego
Lata 70. Rys. inż. A. Milkowski. Sensowna lokalizacja trasy mostowej (zmieniona przez Zaleskiego)

niedziela, 17 listopada 2013

Dożynki na moście


Wojciech Giedrys z Pomorskiej opisuje szczegóły imprezy otwarcia mostu na Wschodniej


Zanosi się na remake filmu "Rejs", w którym w roli kaowca wystąpi dobrze znany toruńskiej publiczności ze swoich komediowych i dramatycznych ról prezydent Michał Zaleski.

W obsadzie nie może zabraknąć marszałka województwa Piotra Całbeckiego z Platformy Obywatelskiej, którego prezydent Zaleski w swoim drugim mostowym felietonie wymienił - zaraz po Bernardzie Kwiatkowskim - jako współautora sukcesu polegającego na pozyskaniu pieniędzy potrzebnych na zmianę lokalizację mostu na droższą i gorszą dla miasta. To właśnie to zacne grono doprowadziło do powstania równoległego do autostrady A1 odcinka tranzytowej Trasy Wschodniej oraz "dzieł przy nim wyrosłych" w ciągu ulicy Lipnowskiej (i Wschodniej).

Pan marszałek Całbecki mógłby podkreślić odpustowy charakter tego wydarzenia defilując na moście na Wschodniej ze stadem gęsi pałuckich. Jako podkład muzyczny proponuję nieformalny hymn województwa kujawsko-pomorskiego, który podkreśla postępowy i innowacyjny charakter zarządzania przez Platformę Obywatelską tym województwem w ostatnich latach.

Domyślam się jakie wątpliwości w związku z tą imprezą może mieć red. Marcin Behrendt z toruńskiej Gazety Wyborczej. Dają się streścić pytaniem: czy będą rozdawali mostowe gadżety? Tak, redaktorze, będą rozdawali mostowe gadżety, ale trzeba się spieszyć bo jest ich ograniczona ilość i nie dla każdego starczy.2 komentarze:

 1. jak czytam te felietony Zaleskiego w Gazecie Wyborczej (wierzyć się nie chce) to określenie propaganda wydaje się zbyt mało pejoratywne. Czy to się dzieje naprawdę? W Gazecie Wyborczej?

  Przypomina mi się śpiewana bajka z dzieciństwa...

  "Na Wojtusia z popielnika iskiereczka mruga, choć opowiem ci bajeczkę, bajka będzie długa..."

  Bajka jest o dobrym prezydencie (dzwoneczki) i złym pośle (werble), dobrej wróżce (śpiewają słowiki), która przeprowadziła prezydenta przez ciemny korytarz ministra (bębny) prosto do skarbu (hurra).

  To już nawet nie jest propaganda.

  To jest horror, którym dzieci można straszyć.

  Wstyd. Wydawałoby się, że się nie da, ale dzięki Wyborczej "da się".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Gazecie Wyborczej, dzięki Piotrowi Całbeckiemu, dzięki Platformie Obywatelskiej dzielny Michał dotarł, krok po kroku, do swojego immunitetu.

   Usuń