Most na Waryńskiego

Most na Waryńskiego
Lata 70. Rys. inż. A. Milkowski. Sensowna lokalizacja trasy mostowej (zmieniona przez Zaleskiego)

poniedziałek, 21 listopada 2016

Marszałek Całbecki nie szanuje prawa


Ciąg dalszy korepetycji z przedmiotu lekceważenia prawa przez marszałka Piotra Całbeckiego. Postępowanie Całbeckiego podważa zaufanie obywateli do konstytucji i ostateczności rozstrzygnięć sądowych w Polsce.

DD Toruń informuje o działaniach mających charakter nawoływania do uczestnictwa w procesie deptania praworządności przez samorządowe instytucje. Nie ma żadnego znaczenia dlaczego marszałek Całbecki robi to, co robi. Jego postępowanie ma charakter precedensowy kształtujący praktykę łamania prawa w samorządzie województwa, która powinna wywołać społeczny opór.

Staraniem Całbeckiego niszczona jest kultura prawna w samorządzie. Ktoś powinien powstrzymać te działania i dać do zrozumienia Calbeckiemu, że jeśli chce dalej działać w ten sposób to powinien zmienić samorząd. Może swoim doświadczeniem mógłby wesprzeć białoruskie kadry samorządowe.

Marszałek powinien podporządkować się decyzji WSA, a ewentualną kasację do NSA sfinansować ze swoich własnych, prywatnych środków, nie z naszego budżetu. Jeśli ma zamiar przeprowadzać likwidację teatru i powołać nową instytucję, by zaspokoić swoje ambicje władzy politycznej, wówczas powinien przedstawić koszty działań jakie poniesie podatnik i korzyści jakie z tego dla niego wynikają. Wątpię czy tego typu zmiana wnosi cokolwiek, a komplikuje wiele. Mam wrażenie, ze marszałek sięga do budżetu województwa jak do własnej kieszeni.

1 komentarz:

  1. A czego się spodziewałeś od niskiego łysego gościa, który mówi, że PRAWO TO MY ... MAMY W DUPIE. Przecież jego kolesie z Lencem, Tuskiem i innymi warchołami z Partii Oszustów przez 8 lat rządów w RP robili to samo...

    OdpowiedzUsuń