Most na Waryńskiego

Most na Waryńskiego
Lata 70. Rys. inż. A. Milkowski. Sensowna lokalizacja trasy mostowej (zmieniona przez Zaleskiego)

sobota, 19 listopada 2016

Murem za ZdanowskąPolskie państwo policyjne powoli staje się faktem. Władza usuwa ludzi niewygodnych. Do utrzymania władzy i kontroli prewencji wyborczych partia potrzebuje trzech rzeczy: nowej konstytucji, mediów i kontroli nad prokuraturą oraz sądownictwem. We wszystkich obszarach osiągnięto postęp demolując instytucjonalne fundamenty.

Zdanowska jest niewinna. Zarzuty jej stawiane są śmieszne. Banki i ich akwizytorzy sami organizują klientom wkład własny. W 2008 i 2009 nie było rekomendacji KNF w stosunku do wkładów dla kredytów mieszkaniowych. Poza tym, bank nie musi udzielać kredytu jak ma watpliwości dotyczące ryzyka, natomiast mówienie o nich 10 lat po udzieleniu kredytu jest ustawką polityczną.

Zdanowska zrobiła to, co zrobiła aby pomóc choremu dziecku. Nie zrobiła nic złego, a jest szykonowana bo taka jest wola polityczna: najpierw Żuk w Lublinie, teraz Zdanowska w Łodzi. Spokojnie mogą spać przyjaciele obecnej władzy, nawet jeśli są kiepskimi prezydentami. Wystarczy, że mają odpowiednie znajomości. Najlepsi, jak Zdanowska, mogą liczyć się z represjami politycznymi.

Zdanowska jest jednym z lepszych prezydentów w kraju. Ogarnęła mocno opóźnione projekty. Wprowadziła konsekwentną, interesującą strategię rozwoju. Jej biuro wsparcia inwestycji działa wzorcowo, co znalazło uznanie w prestiżowym rankingu FDI. Łódź jest także w czołówce miast w Polsce i Europie które identyfikują się w przestrzeni europejskiej dzięki kulturze. Łódzka rewitalizacja z kolei to projekt głęboki, polegający nie tylko na wymianie nawierzchni jezdni, jak w Toruniu. W Łodzi mówimy o zmianie funkcjonalności całych kwartałów miasta.

Uważam, że wiele w Łodzi dzieje się dzięki Zdanowskiej. Nie podobał mi się pucz jaki przeprowadziła łódzka Platforma by przejąć władzę w Łodzi. Ale to, co robi teraz PiS jest moim zdaniem politycznym terrorem.

2 komentarze:

  1. https://www.facebook.com/MuremZaHanka/

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciekawe co to za bank ktory jest poszkodowany bo odzyskał kwotę wyplaconego kredytu z prowizją i odsetkami, i dlaczego pozostaje anonimowy.

    OdpowiedzUsuń