Most na Waryńskiego

Most na Waryńskiego
Lata 70. Rys. inż. A. Milkowski. Sensowna lokalizacja trasy mostowej (zmieniona przez Zaleskiego)

wtorek, 31 stycznia 2017

Testy w Awdijiwce


Putin testuje Trumpa w Awdijiwce.
Co dalej, jeśli testy wypadną pomyślnie?
Polska musi być szalenie ostrożna.


Na Ukrainie NATO nie ma zobowiązań. Putin testuje więc wyłącznie Amerykę. Polska polityka wschodnia była i jest w rozsypce od czasu wojny krymskich separatystów. Prozachodni kierunek Ukrainy nie ma wsparcia Unii Europejskiej; miał jednak sympatię administracji prezydenta Obamy. Obecnie Ukraina zdana jest wyłącznie na siebie. Putin będzie więc eskalował ów konflikt destabilizując ukrańską państwowość. Działania Putina będą, moim zdaniem, wymierzone w prezydenturę Petra Poroszenki. 
Niepokój mogą odczuwać państwa bałtyckie i Polska. Działania służb rosyjskich będą wymierzone w naszą demokrację, we władze państowe, w instytucje. Moim zdaniem będą polegały na prowokacjach i zastraszeniu. Niepokój a momentami panika opinii publicznej i mediów oraz wzajemne oskarżenia i ataki partii politycznych i polityków tworzą sprzyjający Putinowi klimat destabilizacji. 

Nie przypuszczam, aby miało dojść działań zbrojnych ze strony Putina. Spodziewam się prowokacji mających na celu doprowadzenie nas do popełnienia błędu, który będzie mógł być wykorzystany przeciw nam na forum NATO. Jeśli bowiem ulegniemy prowokacji, Putin będzie mógł twierdzić, że "NATO atakuje Rosję" i tłumaczyć Zachodowi, że Europa Wschodnia jest niestabilnym partnerem i wikła NATO i Zachód w konflikt z Rosją. 

Chodzi w pierwszej o alienację Europy Wschodniej w NATO i pozbawienie jej amerykańskiego sojusznika. 

Ze względu na wewnętrzną sytuację polityczną, Polska jest dziś, w najbliższych miesiącach, najłatwiejszym po Ukrainie celem prowokacji politycznej rosyjskich służb i administracji prezydenta Putina.

2 komentarze:

 1. Dlaczego wydaje mi się, że prowokacja rosyjskich służb w Polsce jest nieuchronna?

  Gdy Polska ma takiego szefa MSZ i takiego szefa MON, trudno nie skorzystać z okazji do prowokacji.

  Dla mnie szczególnie ważne będzie w tej sytuacji zachowanie antypisowskiej opozycji.

  OdpowiedzUsuń
 2. testy w knf:
  http://next.gazeta.pl/next/7,151243,21329276,zmasowany-grozny-cyberatak-na-sektor-finansowy-ofiarami.html

  OdpowiedzUsuń