Most na Waryńskiego

Most na Waryńskiego
Lata 70. Rys. inż. A. Milkowski. Sensowna lokalizacja trasy mostowej (zmieniona przez Zaleskiego)

poniedziałek, 3 listopada 2014

Wytnij Mariana w listopadzie


(z dedykacją dla red. z X piętra)


Uwaga! Już za dwa tygodnie niepowtarzalna szansa na wycięcie Mariana!
Następna taka okazja dopiero za cztery lata, a wtedy może nie być tak łatwo.
Dinozaury podobno wymarły, ale na toruńskiej ziemi wciąż można natknąć się na żywe skamienieliny minionego ustroju i obserwować te fascynujące prehistoryczne gady w ich naturalnym środowisku. Mariany, bo o nich mowa, charakteryzują się ogromną żywotnością i zdolnościami adaptacyjnymi. Gdy koniunktura spada pod ciężarem zadłużenia budżetowego hibernują się w bezpiecznej enklawie politycznej samorządu, jednak gdy tylko warunki wegetacji ulegają poprawie mariany wypełzają stadami z cienia swoich politycznych nor i wygrzewają się w słońcu nowej politycznej epoki cierpliwie czekając na deszcz publicznych pieniędzy, które można łapczywie wydawać - aż do nadejścia kolejnego kryzysu gospodarczego będącego nieuchronną konsekwencją żerowania tych drapieżników.

Obserwujący zwyczaje marianów naukowcy już dawno doszli do wniosku, że widok mariana w dresiku wylegującego się w miejskim parku zwiastuje nadejście ostatniej transzy wydatków w wieloletnim cyklu koniunkturalnym. Właśnie wtedy najbardziej doświadczone politycznie mariany wszystkimi porami ciała chłoną wódę, tzn. wodę, tzn. kasę, która leje się z nieba szerokim, pogodnym strumieniem niczym uśmiech szczęśliwego działacza lewicy.

* * *

Już tylko niecałe 13 dni dzieli nas od prawdopodobnie niepowtarzalnej w dziejach toruńskiego samorządu okazji by odesłać skamienieliny do muzeum paleontologii, czyli wyciąć partię Leszka Millera z rady miasta w grodzie Kopernika. Każdy pełnoletni mieszkaniec Torunia może więc położyć cegiełkę pod fundament nowej lewicy w mieście sprawiając że uśmiech sytego mariana na zawsze zastygnie w kamieniu.

Zdaję sobie sprawę, że szanse są niewielkie ale warto spróbować bo inaczej czeka nas koalicja: PO + CzG + SLD dla której jedyną alternatywą będzie... PiS. To realna perspektywa, w końcu na sukces marianów pracują takie tuzy polityki lokalnej jak dr Krzysztof Makowski, dr Hubert Stys i mgr Jarosław Wojtas.

* * *

Jak wyglądałaby koalicja PO+SLD+PSL (CzG)? Szukam programu miejskiej PO w internecie. Znalazłem jedynie jakieś hasła z wyborów 2010 r. które wymyślił im, zdaje się, jeden z byłych już sympatyków (tak przynajmniej onegdaj twierdził).

Na wybory w tym roku PO idzie więc przygotowana wyśmienicie: bez kandydata na prezydenta i bez programu, za to z rojem wolontariuszy którzy z braku innych zajęć w mieście gotowi są podjąć pracę w sprzedaży bezpośredniej garnków o czym pisałem w poprzedniej notce. Pracy nie ma, kultura zdechła, zamiast sportu żużel, cóż można tu robić? Politykę, bracie!

I gdy myślałem, że to już dno zobaczyłem spot Ewy Kopacz na tej pustej stronie:


Na stronie miejskiej PO oprócz banera ściągniętego ze strony głównej PO znajdują się wyłącznie informacje z 2010 r., tzn. z czasów gdy moi znajomi i ja wierzyliśmy we współpracę z tymi ludźmi.

O! Przepraszam. Jest jeden news z 2014 roku. Dotyczy wyborów do europarlamentu. Działacze tej partii przypominają więc sobie o mieszkańcach tylko w czasie wyborów. Ale na kilka zdań programu zabrakło czasu (nie dlatego bynajmniej, że są to ludzie czynu - co to, to nie).

Przy okazji, kto to jest ten siwy pan z bródką w środku i na czym on się zna? Bo zdaje się, że nawet na polityce się nie zna. Jego asystent wyciąga 5 tysi na miesiąc, ciekawe więc ile zgarnia ten księciunio.

Pamiętam jak Tusk obiecywał zniesienie II izby parlamentu żeby nie płacić nierobom w senacie. Trudno mi dziś uwierzyć, że wówczas byłem temu przeciwny. Jak bardzo się myliłem udowodnił senator Michał Wojtczak.

* * *

Dziwię się, że na tych obiboków komuś chce się pracować merytoryczne. Ale są tacy i biję im brawa: Kujawsko Pomorska Agencja Innowacji Sp. z o.o.Proszę zobaczyć na tempo pracy i poziom trudności na jakim KPAI operuje, a następnie porównać je z tempem pracy przeludnionego Urzędu Marszałkowskiego i poziom trudności spraw z jakim ów urząd się mierzy (choćby przygotowując strategię innowacji dla regionu). Gdy Całbecki wrzuca dwójkę i obiecuje przyspieszenie w KPAI mówią: przechodzimy na nadświetlną. Warp speed, Mr Sulu.

A tymczasem na nadświetlną próbowali przejść radni Gulewski i Rzymyszkiewicz. Dzięki uprzejmości NASA mogę poniżej zamieścić toruńskie SpaceShipTwo crash site wideo footage:Jak nie oni, to PiS dojdzie do władzy... wybierajcie.

Ciekawe, kiedy chłopaki będą się chwalić cudzą pracą.

* * *

W tym poście stylistycznie dogoniłem anonimową redakcję z X piętra; niestety te spostrzeżenia są bardzo aktualne.

Tak czy inaczej, czas kończyć tę notkę.


14 komentarzy:

 1. Przepraszam za błędy w początkowej wersji; teraz powinno być w miarę ok. Miłej zabawy podczas lektury.

  OdpowiedzUsuń
 2. "Chciałbym ci coś pokazać, co w tym nawale roboty mogło ci umknąć, Jerzy..."

  :))))

  OdpowiedzUsuń
 3. Z tego, co mi wiadomo, to tuzy z tytułami pracują na własny sukces. Ale miło, że zawsze o nas pamiętasz.:)

  OdpowiedzUsuń
 4. NASZE SPRAWY to szmatławiec, a osoby podpisujące się readakcja to zwykłe tchórze. Towarzysz, któremu dedykowany jest ten wpis, powinien dawno odejść... Hasło dla tych którzy nie chąc Towarzysza z Sojuszu Ludzi Dwulicowych w Radzie Miasta Torunia - WYTNIJ MARIANA, ON JUŻ SIĘ NACHAPAŁ... Reszta kandydatów też nie lepsza...

  OdpowiedzUsuń
 5. Hubert Stys nie wyprzesz się tego że kandydując pracujesz jednocześnie na wynik Mariana Frąckiewicza i Czasu Gospodarza

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. i jeszcze PiSu i PO oraz CzM. bujdy na resorach i bzdury. Podobnie jak inni bezpartyjni kandydaci walczymy o to, by reprezentacja lewicy w RMT była jak największa. W mojej ocenie M.F. niezależnie od tego, czy ja startuję czy nie, i tak wchodzi do RMT. przy obecności J. Wojtasa na liście pojawia się inna jakość i inne myślenie o polityce na Bydgoskim. czyli, jest z czego wybierać.
   Powtórzę, pracuję na swój wynik. Gdybym nie zdecydował się kandydować, moje miejsce zajął by ktoś inny, chyba mniej niezależny. Zatem i w okręgu nr 3 na lewicy jest wybór - między 3 partiami prawicy, i 1 listą lewicy z osobami, które nie mówią jednym głosem.

   Usuń
 6. PO nie będzie w koalicji. Dużo silniejsze niż 4 lata temu listy SLD i CzG obliczone zostały na samodzielne rządy Zaleskiego i SLD. Ani PO ani PiS nie są im potrzebni do szczęścia.

  OdpowiedzUsuń
 7. Sojusz Ludzi Dwulicowych nie wejdzie do RMT z kandydatami tego pokroju. Może 1-2 mandaty dostanie i co kolejna zmiana regulaminu pod Mariana, klub 2-osobowy? Co mogli to spieprzyli.A Ciecie Godpodarza to jest jak gieriatria - 65+, co takie staruszki jak Ząbik, Rojewski czy Jasiński chcą robić w RMT, spać, głosować jak Zaleski każe i dietkę tylko pobierać...

  OdpowiedzUsuń
 8. Dzisiaj czytałem nasze sprawy. I mamy potwierdzenie sojuszu PO, CzG SLD pełną gębą. I dalej łubu dubu. Dziwię się sobie, ze po tej lekturze nie mam odruchów wymiotnych. ale z czasem człowiek przyzwyczaja się.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nasze Sprawy to szmatłwiec, który nie nadaje się jako papier toaletowy, bo można sobie tyłek podrapać. A Ci co tam pisują, to po prostu opłacane przez Zaleskiego pieski.

   Usuń
 9. Chciałbym Marianowi przypomnieć, że 50 lat temu nie było Rubinkowa.... Szkoda, że w spocie Marian nie mówi jak chce ludzi na Alei Solidarności (plac Rapackiego) pod ziemię wpuścić aby po schodach biegali... Szkoda również, że nie tłumaczy wyborcom o znikającej kasie z Uniqi

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ...Aleja Jana Pawła II...

   Usuń
  2. Maryjan jest zakonserwowany w C2H5OH i nic go nie ruszy... Nie tylko kasa z Uniqi, ale również umorzone śledztwa ws. pożaru sprzed wielu lat na ul. Mostowej. Jak twierdzi, to nie na jego wniosek "warszawka" umorzyła, aby Maryjan miał czystą kartę jako samorządowiec.

   http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/articleAID=/20140623/TORUN01/140629749
   A to jest zwykły cham i bydle.

   Usuń
  3. http://www.dailymotion.com/video/xujmyz_lezy-marian-piosenka-kabaretowa_music

   Usuń