Most na Waryńskiego

Most na Waryńskiego
Lata 70. Rys. inż. A. Milkowski. Sensowna lokalizacja trasy mostowej (zmieniona przez Zaleskiego)

poniedziałek, 22 grudnia 2014

Sylwester w MCSMW toruńskich poszukiwaniach zbioru idei podobnego do tych 
jakie wciela w życie Stowarzyszenie Siemacha trafiłem na strony
Międzynarodowego Centrum Spotkań Młodzieży, które zaprasza
dorosłych na zakrapiany Sylwester.


Licytacja dla Domu Kultury na Bydgoskim zakończona, udało się zebrać ponad 7 tys. zł.

Jest jeszcze nadzieja w radnym "więcej dla Bydgoskiego" Pawle Gulewskim. 

Panie Pawle, doprawdy głupio prosić o więcej. Przecież Bydgoskie Przedmieście tyle dostało od koalicji Zaleski - Całbecki. Dostaliśmy na przykład Centrum Dialogu Społecznego na Sienkiewicza gdzie można wysłuchać wykładu ks. Dariusza Oko pt. "Od tolerancji do totalitaryzmu. Prawda o gender" (pomimo kryterium horyzontalnego).

Mało tego, mamy przecież w Toruniu Międzynarodowe Centrum Spotkań Młodzieży. Szukałem na na ich stronach zbioru idei podobnego do tych, jakie wciela w życie Stowarzyszenie Siemacha. Oto co znalazłem:


Szampańska zabawa w stylu młodzieżowej prywatki, podczas której powrócimy do klimatów muzycznych z różnych dziesięcioleci. Idealna impreza dla tych, co się czują wiecznie młodzi bez względu na metrykę w dowodzie. Temat sylwestrowej nocy doskonale współgra z wyjątkowym miejscem jakim są dawne Młyny Richtera (Młyny Toruńskie), które właśnie przeżywają swoją drugą młodość w zupełnie innym wydaniu.
* oferta skierowana wyłącznie do osób pełnoletnich

200 zł/osoba - cena biletu obejmuje:
- wyśmienite menu serwowane, bufety tematyczne oraz napoje (także wyskokowe  - muzykę zapodaje DJ , który zaskoczy Was hitami z młodzieżowych dekad - zabawy i konkursy z nagrodami - drobiazg na pamiątkę dla każdego uczestnika balu - dowolność strojów (choć preferujemy nawiązanie do stylu własnych lat młodzieżowych) - dodatkowe bonusy w trakcie imprezy


* * *

Czyli na świetlice dla dzieci pieniędzy nie ma, trzeba organizować zbiórki i aukcje, ale unijna kasa znalazła się na otwarcie sali balowej? Mało mamy dance lokali w Toruniu?

Oj, panowie politycy! Macie tupet. To, co o was pisałem w komentarzach do poprzedniej notatki się potwierdza.


* * *

Międzynarodowe Centrum Spotkań Młodzieży ma oczywiście swoją misję:


Międzynarodowe Centrum Spotkań Młodzieży w Toruniu to multikompleks składający się z hostelu dla 96 osób, restauracji, sal warsztatowo- konferencyjnych, sali widowiskowo- rekreacyjnej, przestrzeni wystawowo – eventowej, kafejki internerowej, strefy relaksu, boiska wielofunkcyjnego oraz wypożyczalni sprzętu sportowego. MCSM jest doskonałym miejscem do realizacji pobytów grupowych młodzieży z całego świata.

Ideą działalności Międzynarodowego Centrum Spotkań Młodzieży, oprócz świadczenia usług noclegowych, jest prowadzenie aktywnej międzynarodowej wymiany dzieci i młodzieży szkolnej oraz akademickiej z całego świata, wspieranie procesu integracji europejskiej, rozwijanie i promowanie aktywnych form wypoczynku i turystyki wśród młodzieży, a także promowanie regionu jako miejsca spotkań różnych kultur i narodów.
MCSM realizuje zadania w oparciu o kompleksowo wyposażony obiekt, kompetentną obsługę oraz bogatą ofertę kulturalną i rekreacyjną Torunia.
Ciekaw jestem ile kosztowała konferencja która podsumowała realizację tego projektu:

9 października br. w Młynach Toruńskich odbędzie się konferencja podsumowująca realizację projektu pn. „Międzynarodowe Centrum Spotkań Młodzieży w Toruniu”.
Program współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach osi priorytetowej 6. Wsparcie rozwoju turystyki, działanie 6.2 Rozwój usług turystycznych i uzdrowiskowych, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013. Podczas spotkania zostaną przedstawione efekty realizacji projektu, którego głównym celem było utworzenie w rewitalizowanym obiekcie Młynów Toruńskich bazy noclegowej, gastronomicznej oraz rekreacyjno-sportowej. Podstawową misją MCSM będzie prowadzenie aktywnej międzynarodowej wymiany dzieci i młodzieży szkolnej oraz akademickiej z całego świata, wpieranie procesu integracji europejskiej, rozwijanie i promowanie aktywnych form wypoczynku i turystyki wśród młodzieży, a także promowanie regionu jako miejsca spotkań różnych kultur i narodów.

Częścią tej międzynarodowej misji jest również uczestnictwo MCSM w samorządowej kampanii wyborczej?


Panie Pawle, proszę przekazać kolegom z PO żeby pospieszyli się ze znalezieniem pieniędzy na Dom Kultury na Bydgoskim i zostawili Dom Harcerza w spokoju, jeśli chcą uchronić się przed kolejną skargą do DG Regio na dofinansowanie projektów realizowanych w Toruniu, dobrze? Więcej dla Bydgoskiego!

Proszę wciągnąć, panie Pawle, do współpracy pana Michała Rzymyszkiewicza, którego ciężka praca polega na poprawieniu punktu 6 statutu Młodzieżowej Rady Miasta napisanego parę lat temu przez kolegów partyjnych.

Umówmy się, że wy załatwicie dla Bydgoskiego nowoczesne centrum rekreacji i rozwoju dla dzieci i dorosłych z prawdziwego zdarzenia jeszcze w tej kadencji, a ja przestanę raportować o waszych postępach Komisję Europejską.
7 komentarzy:

 1. Oj, jest o czym pisać.

  http://nowosci.com.pl/309807,Kto-bedzie-rozkrecac-hotelowy-biznes-w-mlynach-Richtera.html

  Przy okazji, pasierb prezydenta Zaleskiego jest operatorem hotelu w hali sportowej zarządzanej przez tę spółkę, prawda? Aha.

  To teraz "więcej dla Bydgoskiego".

  OdpowiedzUsuń
 2. http://m.torun.gazeta.pl/torun/1,121419,16231571,Torun_zaprasza__Wkrotce_wynajmiesz_nie_pokoj__a_lozko.html

  Chodzi o to, że inwestycja za unijne miliony została oddana za darmo spółce, która na niej zarabia.

  "W zamian spółka zobowiązuje się do realizacji wskaźników" - tzn. oprócz zatrudnienia 10 osób także do zapewnienia obłożenia hotelu na poziomie 10%, czyli poniżej progu rentowności dla tego typu inwestycji.

  Poza tym prezesem tej spółki jest były radny Czasu Gospodarzy.

  Spółka odmawia udostępnienia informacji o osobach, które zatrudnia i ich powiązania z rządzącymi.

  To aż się prosi o kontrolę z Komisji Europejskiej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak sformułowane warunki wieloletniej dzierżawy inwestycji sfinansowanej ze środków europejskich oznaczają, że jej beneficjentem jest wyłącznie spółka kontrolowana przez działaczy rządzącej w Toruniu siły politycznej a interes samorządu i lokalnej społeczności jest w tym projekcie praktycznie nieistotny, fasadowy...

   Dobra, ja już chyba nie będę się prosił o więcej dla Bydgoskiego.

   Usuń
 3. fakt ze takie inwestycje ze srodkow UE przechodza przez sito UE swiadczy najlepiej ze ta formula zarzadzania budzetem unjnym sie wyczerpala. a moze wyczerpala sie cala UE?

  gospodarze torunsc i inne mendy we ten spodow sa w stanie przejesc kazda kase..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ta "inwestycja" powstała tylko po to, aby działacze koalicji mieli czym zarządzać. W Zarządzie TiS jest pan Roman Skibiński, były radny Czasu Gospodarzy i pan Andrzej Pietrowski, który trafił tam zaraz po przejściu na emeryturę z Urzędu Miasta, kandydat PSL w wyborach do europarlamentu. Wśród menadżerów tej spółki znajduje się zaś taki specjalista od zarządzania hotelami jak Błażej Ciasto-Cytowicz, o którym już inni pisali.

   Mi by nawet nie przeszkadzało gdyby członkowie zespołu Zaleskiego na rozwijali swoje zainteresowania biznesem na marginesie działalności samorządowej w którym bez przewagi wynikającej z bliskości władzy pewnie by sobie nie poradzili. Tylko dlaczego tak ostentacyjnie ten zespół pokazuje, że ludzi, którzy tę wspólnotę tworzą i rozwój ich samorządu jest wyłącznie tłem dla ich indywidualnych chęci bogacenia przy korycie publicznych pieniędzy?

   Ja proszę tylko "o więcej dla Bydgoskiego". Mniej tej "koalicji" która jest wyżerką dotacji i źródłem zadłużenia a więcej dla rozwoju miasta.

   Usuń
 4. Łatwo podważyć decyzję o oddaniu MCSM spółce TiS ponieważ TiS prowadzi konkurencyjną działalność hotelową (Meeting Point Błażeja). Poza tym TiS potrzebuje pieniędzy bo hala sportowa jest deficytowa więc Zaleski sobie wymyślił, że z hotelu MCSM będzie finansował dziurę w budżecie hali sportowej... A to oznacza, że środki zamiast na "spotkania młodzieży" będą trafiać gdzie indziej.

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy tylko mi 'centrum spotkan mlodziezy' kojarzy sie z komunistycznymi wymuszonymi zjazdami mlodziezy krajow socjalistycznych?

  czy to tylko przeszlosc lysego ma wplyw na moje skojarzenia?

  OdpowiedzUsuń