Most na Waryńskiego

Most na Waryńskiego
Lata 70. Rys. inż. A. Milkowski. Sensowna lokalizacja trasy mostowej (zmieniona przez Zaleskiego)

sobota, 10 października 2015

@nowoczesna


Wyborcze rozterki, czyli
czy "nowoczesność" można mieć już za 16%?


Czy nowoczesne państwo to państwo prowadzące politykę fiskalną 3x16? Trudno mi, tak na dzień dobry, wskazać nowoczesny i rozwinięty gospodarczo kraj, który taką politykę prowadzi.

Czy ograniczając dochody zapewniające funkcjonowanie państwa można zbudować solidne instytucje i stabilną państwowość?

Czy nowoczesność polega na zwiększaniu obciążeń podatkowych ludziom o niskich dochodach i obniżanie ich ludziom zarabiającym wielokrotność średniej krajowej?

Czy takie okrojone, kadłubowe państwo stać będzie na kulturę? Czy to w ogóle będzie cywilizowany kraj?

Wkrótce wybory. Nie wiem dokładnie kiedy; nic mnie nie zachęca do tego, aby na nie iść. Ale chętnie pogadałbym o tym, jak zbudować nowoczesne państwo i ile to kosztuje. 16%?

Chyba na wyprzedaży. W Tesco. W promocji. Obok najtańszych parówek z MOM, tych 1 kg opakowaniu z kończącą się datą ważności.


2 komentarze:

 1. Nawet w Estonii podatki są wyższe niż 16%.

  Mam wrażenie, że propozycje 3x16% może przedstawiać tylko jakiś żartowniś, albo ewentualnie ktoś oderwany od życia i rzeczywistości gospodarczej. Tymczasem takie głupoty całkiem serio opowiada Ryszard Petru.

  3x16% czy 3x15% to groteska i absurd. Wystarczy jednak, że powie to Donald Tusk czy Ryszard Petru a od razu staje się poważnym tematem do dyskusji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nawet nie sprawdzałem, co znajduje się w programie Nowoczesna.pl, bo zaraz po 3x16 przestałem słuchać. Jak ktoś sobie jaja robi na wstępie to nie czuję się zobowiązany słuchać dalej czy próbować się domyślić. Mam jednak wrażenie, że dalej były tylko banały o tym, że "trzeba budować nowoczesną gospodarkę opartą na wiedzy"...

   Zostaje mi więc Partia Razem. I fajnie.

   Usuń