Most na Waryńskiego

Most na Waryńskiego
Lata 70. Rys. inż. A. Milkowski. Sensowna lokalizacja trasy mostowej (zmieniona przez Zaleskiego)

sobota, 7 lipca 2012

Multum, non multa


Charakterystyczną cechą "inwestycji" Michała Zaleskiego jest odrażający brak odbiorcy produktu na którego wytworzenie przeznacza się wielomilionowe nakłady. Nieprzyjemne sformułowanie "miasto inwestuje" obowiązkowo okupuje łamy toruńskiej prasy (zwłaszcza GW) ujawniając ni mniej ni więcej tylko brak zrozumienia słowa "inwestycja". 


Ile swoich pomysłów, wizji i obietnic Zaleski zrealizuje podczas tej ostatniej kadencji?


                                                        od chmiela (Jacka Ch.) Dzięki!

Dla homo economicus inwestycja polega na rezygnacji z czegoś dziś, aby uzyskać więcej w przyszłości, przy czym te przyszłe korzyści muszą być realne i obiecujące. Dla gospodarza - spółdzielcy jest to wydawanie cudzych pieniędzy z podatków, opłat, mandatów, dotacji krajowych i zagranicznych, subwencji, itp w sposób atrakcyjny dla zaspanego toruńskiego dziennikarza, który nie ceni wartości swojej pracy.

Przyjrzyjmy się inwestycjom drogowym Michała Zaleskiego. Dwa lata temu przygotowałem prezentację, którą pokazywaliśmy z kolegami z PIT radnym i prezydentowi. Jestem z niej bardzo zadowolony ponieważ w czytelny sposób przedstawia naturę problemów komunikacyjnych w miastach oraz metody ich rozwiązania w formie koncepcji, które niemal od razu dają się przełożyć na konkretną strategię działania.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz