Most na Waryńskiego

Most na Waryńskiego
Lata 70. Rys. inż. A. Milkowski. Sensowna lokalizacja trasy mostowej (zmieniona przez Zaleskiego)

poniedziałek, 23 grudnia 2013

Wesołych Świąt


Wszystkim czytelnikom i bywalcom - Wesołych Świąt.

Kupując dziś choinkę zgubiłem dowód rejestracyjny (nieswojego auta). Znalazca oddał go na policję, która go zwróciła właścicielowi pojazdu. Piękny świąteczny prezent, dziękuję bardzo nieznanej osobie.

Toruński PiS składa świąteczne życzenia:Fajne życzenia.Życzę więc toruńskiemu klubowi PiS, żeby przez cały nowy rok tę piękną, świąteczną atmosferę w Toruniu podtrzymywał. Przez cały 2014 rok, u wszystkich mieszkańców miasta.

(Nawiasem mówiąc, pomysł PiS zwolnienia z podatku od nieruchomości jest, jakby nie było, pierwszym przejawem myślenia o przyciągnięciu nowych mieszkańców do Torunia; chociaż ma wymiar bardzo symboliczny otwiera ważną dyskusję, którą radni powinni podtrzymywać w najbliższych latach. Mam nadzieję, że zwolnienie uzależnione jest od faktycznego rozpoczęcia budowy domu bo w przeciwnym razie zwolnienie z podatku od gruntów może przyciągać inwestorów traktujących działki jako inwestycję, lokatę kapitału).

Humanista boi się ludzi, którzy umieją okazywać innym ludziom pogardę. Nie potrafi się przed takimi ludźmi bronić. Na szczęście nie jestem humanistą, tylko autorem gromkich tromtadracji internetowych. Mam nadzieję, że w tej formule utrzymam swój blog w przyszłym roku i nikt nie będzie mi dawał powodów do strachu.

Nie wiem czego życzyć działaczom Platformy Obywatelskiej. Wydaje mi się, że wy wszystko macie, zwłaszcza nadzieję, że idziemy w dobrym kierunku i będzie lepiej. Oby tylko świątecznej atmosfery nie zepsuł mi żaden odręcznie podpisany świąteczny list od radnego Platformy o jego działalności samorządowej i politycznej, a będzie dobrze. Życzę wam więc, panie i panowie z PO, aby wszyscy mieszkańcy Torunia przyjmowali z cierpliwością i pogodą ducha wasze świąteczne życzenia. Poważnie.

Toruńskim dziennikarzom życzę aby mieli owocny politycznie rok 2014. I go nie zmarnowali, skoro polityka jest dla nich tak ważna, że tyle innych zjawisk im przesłania. Postrzeganie człowieka, obywatela, mieszkańca miasta i jego wypowiedzi czy działań wyłącznie jako przedmiotu czy elementu gry politycznej obdziera go z innych wartości, które bynajmniej nie przynależą wyłącznie dziennikarzom. Dziennikarzom przez duże "D". Dziennikarzom prasy papierowej, którą rzekomo zabija wywrotowe pokolenie internetowych pismaków. Miejsca na przemyślane felietony jest dziś naprawdę dużo więcej niż miejsca na plotki.

Wszystkim Wam, którzy tu zaglądacie nie wiedząc co tu znajdziecie życzę Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku.3 komentarze:

 1. Dopisałem kilka prztyczków pod adresem dziennikarzy, zwłaszcza tych najbardziej przepełnionych misją, niemal tak bardzo jak politycy. Cóż, nie umiem składać życzeń tak ładnie jak politycy PiS.

  OdpowiedzUsuń
 2. Pomyślmy w te święta o Ukrainie, o ludziach marznących dziś jeszcze na Majdanie.

  Pomyślmy, co możemy dla nich zrobić jako Europejczycy. Jestem pewien, że stać nas w Europie na więcej niż wyłącznie walkę o 100 mld euro na jakieś swoje inwestycje. Inaczej widzę miejsce i rolę Polski w Europie, zwłaszcza gdy patrzę na sąsiadów, którzy widzą w tej Europie szanse dla swojego narodu na normalne państwo.

  (Nawiasem mówiąc, dyplomacja rosyjska jest wyborna. Ławrow przyjeżdża do Polski odbierając nagrodę, nie sposób odmówić, przyglądają się temu obywatele Ukrainy marznący na Majdanie. Rakiety Iskander, apel jakiegoś stowarzyszenia podszywającego się pod Ślązaków. Nasi dyplomaci nawet nie wiedzą o co chodzi, a będzie jeszcze gorzej, gdy wystawimy do europarlamentu takich zawodników, jakich chcemy wystawić, tzn. jadących po eurodietę).

  OdpowiedzUsuń
 3. Jola Zuchowska23 grudnia 2013 21:14

  My rownież przyłączamy się do świątecznych życzeń dla autora strony i wszystkich gości, Życzymy Zdrowych, Pogodnych i Rodzinnych Świat Bożego Narodzenia.

  OdpowiedzUsuń