Most na Waryńskiego

Most na Waryńskiego
Lata 70. Rys. inż. A. Milkowski. Sensowna lokalizacja trasy mostowej (zmieniona przez Zaleskiego)

piątek, 24 lutego 2017

Godspeed Bydgoszcz. Warp drive on


Papa, Toruń. Bydgoszcz wchodzi w nadświetlną.Przy okazji budowy dużego biurowca klasy A przy Rondzie Fordońskim powracają spekulacje czy w mieście nad Brdą powstaną oddziały dwóch firm ze ścisłej światowej czołówki sektora nowoczesnych technologii: IBM i Cisco. 

Temat pojawił się już parę lat temu, ok 2009 roku. Dziś odświeża go portal metropolii bydgoskiej

Tym samym Bydgoszcz dołączyłaby do grona zaledwie kilku polskich miast, w które te koncerny prowadzą działalność: Warszawa, Katowice, Poznań, Wrocław, Kraków. Rywalizacja toczy się pewnie z Trójmiastem.

Takie wydarzenia determinują przyszłość rozwoju miasta na kolejne 50 lat. Gdyby spekulacje się potwierdziły, wejście IBM i Cisco uznałbym za jedno z najważniejszych wydarzeń w liczącej kikaset lat historii Bydgoszczy.....A teraz przerywam relację z Bydgoszczy, aby nadać ważną wiadomość z Torunia. W budżecie miasta radni i prezydent zapisali plan wydania w ciągu najbliższych kilku lat 200 mln zł na zakup nieruchomości pod budowę układu drogowego (str 66 pdf z planem budżetu na 2017, pozycja 18). Do tego dochodzi pewnie miliard na realizację tych "inwestycji"

PS. Zachęcam do zaglądania na DD Toruń, do działu felietonów. Fajnie rzeczy tam się dzieją, dizś Piotr Wielgus pisze o wyborach prezydenckich. Mogę mieć trochę mniej czasu na bloga, jeśli znów spróbuję sił na ddT.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz