Most na Waryńskiego

Most na Waryńskiego
Lata 70. Rys. inż. A. Milkowski. Sensowna lokalizacja trasy mostowej (zmieniona przez Zaleskiego)

piątek, 10 lutego 2017

PZPN PZPR


"Samorządowcy się jednoczą" - informuje Gazeta Wyborcza.


Kolega, z którym służbowo spędzam ostatnio dużo czasu twierdzi, że jestem lewakiem. Ekonomii uczyli mnie liberałowie, więc choć czasem odczuwam potrzebę kwestinowania doktryn, które wbiłem sobie do głowy, nie znajduję dla nich nic bardziej przekonującego.

Mam wrażenie, że za chwilę będę się czuł lewackim pisiorem: jeszcze tylko kilka zdań, parę cisnących się na usta słów. Nie umiem się jednak powstrzymać przed spisaniem tej zabawnej myśli:

Samorządowcy się jednoczą? Bronią konstytucji, prawa, praworządności. Nie bronią swojego koryta! Chronią samorządność w interesie lokalnych społeczności.

Zupełnie jak PZPN, który też bronił autonomii, samorządności i wyborów w związku. Tak zwani "działacze związkowi" przede wszystkim troszczyli się o Polską Piłkę Nożną! Tam nie chodziło o koryto!

Samorządowcy chcą dalej "pocharatać w gałę". Domagają się Wolnych Wyborów! De-mo-kra-cji!

Wydaje mi się, że partia o której mówią powinna nazwą nawiązywać do tradycji: Polska Zjednoczona Partia Samorządowa.

Zaleski nie mógł przybyć. Ale w odpowiednim momencie przeskoczy przez płot....Czekam, aż pojawi się prezydent miasta, który powie, że dla dobra demokracji lokalnej nie będzie ubiegał się o trzecią kadencję, zapowie i dotrzyma słowa, że wystarczą dwie na zrealizowanie jego pomysłów. Podobno tak zapowiedział obecny prezydent Poznania, zobaczymy. Uważam, tę deklarację za ważną i przełomową dla poznańskiego samorządu.

Nie można realizować w mieście wyłącznie jednej wizji i jednego programu, jednego środowiska! Dekada - na tyle należy oddać stery miasta w ręce jednej osoby. To wystarczający czas aby zrealizować swój program w całości. Miastom potrzebna jest świeża krew.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz