Most na Waryńskiego

Most na Waryńskiego
Lata 70. Rys. inż. A. Milkowski. Sensowna lokalizacja trasy mostowej (zmieniona przez Zaleskiego)

czwartek, 30 października 2014

Węzeł Czerniewice cztery lata później


Ależ obłudnie i fałszywie brzmią dziś wypowiedzi działaczy PO
o połączeniu Torunia z A1 od południa.


Przecież myśmy o tym z nimi cztery lata temu rozmawiali, gdy jeszcze "współpracowaliśmy". Nasze prezentacje (poniżej) były im bardzo dobrze znane. Nic z tym nie zrobili.

Nasza prezentacja z 2010 roku:


Spełniły się też nasz prognozy sprzed czterech lat,
którymi straszyliśmy Michała Zaleskiego i jego drogowy dwór.
Mogę się domyślić komentarza prezydenta Michała Zaleskiego i marszałka Piotra Całbeckiego do naszych prezentacji. Dziś brzmiałby on mniej więcej tak: "nie ważne, przecież mamy most".

Co ciekawe, w kilku miejscach nasze propozycje zrealizowano: naprawiono nieczytelne skrzyżowanie na pl. Hoffmana, zrobiono 2 pasy na wprost na Broniewskiego przy skrzyżowaniu z Reja i wybudowano tam zatoczkę autobusową.


* * *

W sprawie średnicowej mieliśmy rację. Pokazywaliśmy tę i jeszcze inną, bardziej szczegółową prezentację na specjalnej sesji rady miasta cztery lata temu w maju. I co? Mamy radnych, którzy nie słuchają mieszkańców Torunia, swoich wyborców. A byli tam obecni: Walkusz, Przybyszewski, Dowgiałło, Górski, Rasielewski, Zaleski, Frąckiewicz... Najbardziej doświadczona ekipa która w samorządzie tkwi od lat.

Do gierek i kampanii wyborczej to pierwsi, ale efektów nie mają. Nawet gdy wiedzą co trzeba zrobić nie umieją się dogadać. A teraz niektórzy z nich - Przybyszewski, Górski - przebierają nóżkami do sejmiku, po awans. Inni zmienili partię (Dowgiałło, Królikowska Ziemkiewicz), jeszcze inni zmienili okręg (P. Wiśniewski, P. Gulewski).

W sprawie Trasy Kościuszki też mieliśmy rację. Ale wygrał Rzymyszkiewicz z PO wchodząc do rady chyba głównie dzięki straszeniu mieszkańców jednego wieżowca drogą pod oknami (my chcieliśmy w tym miejscu tunel).

Węzeł Kluczyki? Racja po naszej stronie. Bezradność radnych, prezydenta, marszałka.

Może właśnie dlatego, że mieliśmy rację media nas "zabanowały"? Tak stwierdził jeden z dziennikarzy.4 komentarze:

 1. Maj 2010 - Październik 2014. To będzie 4 lata i 5 miesięcy. W tym czasie można było wybudować węzeł Czerniewice dwa razy.

  Dziś nie wbito nawet pierwszej łopaty. Nie ma projektu. Nie ma decyzji środowiskowej. Nie ma pomysłu, nie ma nic!

  Cztery lata zmarnowane... Waldemar Przybyszewski, Piotr Całbecki, Michał Zaleski, Łukasz Walkusz, prof Grzegorz Górski, Zbigniew Rasielewski,. Tak właśnie współpracuje ekipa samorządowa dla Torunia.

  Nawet gdyby dziś się wzięli za robotę (a nie zanosi się na to) to połączenie z autostradą powstanie nie prędzej niż za 3-4 lata.

  Wyobraźcie sobie, że macie 10 lat. Z naszą ekipą samorządową spokojnie skończycie podstawówkę, gimnazjum i liceum, zdacie maturę i pójdziecie na stadia zanim oni się wygadają i coś wybudują.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie tytułuj kogoś "prof." skoro takiego tytułu nie posiada, tylko zajmuje stanowisko profesora na KUL-u.

   Usuń
 2. Jakie piękne były dziś korki na starym moście... Jak za dawnych, nie tak dawnych, czasów.

  OdpowiedzUsuń
 3. Cóż, w sprawach drogowych 4 lata temu racja była po stronie tego bloga. Dziś to widać.

  Za kolejne cztery lata dzisiejsze wpisy o gospodarce okażą się trafne...

  OdpowiedzUsuń